Prefectul Radu Roca la Crucișor
Prefectul Radu Roca , alături de directorul de Cancelarie, Radu Iancu s-a deplasat azi la Crucișor pentru a verifica situația actuală creată prin distrugerea , cu mai mult timp în urmă, a unui podeț și găsirea de soluții de rezolvare a problemei celor șapte gospodării rămase izolate .
Împreună cu primarul comunei Crucișor, Romi Coza și cu reprezentanții Apelor Române s-a încercat identificarea de soluții de finanțare pentru reconstrucția podețului, în cel mai scurt timp.
Totodată, la sesizarea Asociației de Vânătoare Oaș, administratorul fondului de vânătoare Crucișor , prefectul Radu Roca s-a deplasat în zona cetății unde au fost identificate noi urme de urs.
”Ne- am deplasat în zona de cetate unde cu adevărat am identificat urme noi de urs. Prin intermediul primăriei și a ocolului silvic se va gestiona situația din zonă pentru a nu crea probleme cetățenilor din zonă. Îi îndemn pe cetățeni să fie vigilenți și mai ales să nu umble singuri prin pădure!”- Radu Roca.
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/07/356688662_674220931399888_88764498708861994_n.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/07/356654468_674221074733207_4630830153695785638_n.jpg)