Schimbări în echipa managerială a Inspectoratului Școlar Județean Satu Mare
Prefectul Radu Roca, în prezența secretarului de stat în cadrul Ministerului Educației Kallos Zoltan, a președintelui Consiliului Județean Satu Mare, Pataki Csaba și a întregii echipe de inspectori școlari ai județului Satu Mare a dat citire Ordinului ministrului educației nr. 5649/2023 prin care încetează detașarea în interesul învățământului în funcția de inspector școlar general adjunct a doamnei Otilia Szejke, precum și a Ordinului ministrului educației nr. 5740/2023 prin care, până la organizarea concursului dar cel târziu până la sfârșitul anului școlar 2023-2024 este detașat în interesul învățământului în funcția de inspector școlar general adjunct domnul Denes Lucaci.
La început de an școlar, prefectul a urat mult succes întregii echipe manageriale a Inspectoratului Școlar Județean Satu Mare și întregului corp de specialitate a inspectorilor școlari și le-a solicitat ca în continuare toate eforturile lor și a cadrelor didactice din județul nostru să fie concentrate pe siguranța elevilor și pe obținerea unor rezultate școlare superioare.
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/09/374652892_712452914243356_6832038540674484632_n-300x173.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/09/370620451_712452574243390_48042655020712335_n-300x200.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/09/370478708_712452667576714_3036864143111194317_n-300x200.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/09/370385113_712452717576709_5807877194098121798_n-300x200.jpg)