Întâlnire cu primarii și directorii de școli din județ
Prefectul Radu Roca a convocat azi , în Sala mare de ședințe a Instituției Prefectului-județul Satu Mare o întâlnire de lucru cu primarii din județ precum și cu toți directorii unităților de învățământ din județ referitoare la dezbaterea apelului pentru depunere de proiecte, finanțat prin C15 a Planului Național de Redresare și Reziliență.
La întâlnire a participat și subprefectul Romeo Pop , directorul de Cancelarie, Radu Iancu precum și conducerea Consiliului județean, președintele Pataki Csaba și vicepreședinții Lenuța Cornea și Oliviu Buzgău, conducerea Inspectoratului Școlar Județean și a Casei Corpului Didactic Satu Mare.
”Având în vedere că în Planul Național de Redresare și Reziliență , la capitolul Educație a apărut Ghidul solicitantului privind Dotarea cu mobilier, materiale didactice și și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe v-am convocat azi la o întâlnire pentru a vă reaminti că termenul limită de depunere a proiectelor e 19 martie 2023 și pentru a discuta împreună eventualele nelămuriri pe care le aveți. Mi-aș dori ca fiecare UAT și fiecare unitate de învățământ din județ să depună măcar un proiect eligibil prin PNRR” – prefect Radu Roca.
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/01/327663978_509432438000619_8837486968486303694_n-300x200.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/01/327575783_1147768619275519_2028461877979294150_n-300x200.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/01/327460183_593892369230255_7379295925642153523_n-300x200.jpg)
![](https://sm.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/32/2023/01/327046089_1226742704905522_7335183149687190356_n-300x200.jpg)